POVÍDKY

ZPĚT do Knihovny nebo na Novinky

Nepoužívejte tuto povídku na jiných stránkách bez svolení jejího autora. V případě dotazu mě prosím kontaktujte. Děkuji!
Při neoprávněném použití se dopouštíte krádeže autorského díla, což je proti dobrým mravům a zároveň protizákonné!

 

  
Dnes neumírej
Autor: Arengil

Beta-read: Nifredil
Fandom:
Die Hard (Smrtonosná past)
Postavy: Hans Gruber, Karl
Rating: 12+ (pro tu trochu násilí, bez které se žádný akční film neobejde)

Upozornění: V povídce se vyskytují vraždy, několik ne právě čerstvých mrtvol a jeden vymknutý kotník. Jinak - kdo chce kam, pomozme mu tam, a kdo v tom chce vidět pre-slash, pravděpodobně ho uvidí, i když jen tak z rychlíku. Ovšem k žádné nepřístojnosti nedojde, takže v tomto směru nevidím důvod pro varování čtenářů.

Důvod, proč to píšu: Už mi lezlo na nervy, jak Alan Rickman skoro ve všech svých filmech umírá a rozhodla jsem se tomu učinit přítrž.
 

     Visel na jedné ruce, a ještě ne na své. Pozvedl pistoli, ale vystřelit už nestihl. Padal rychle. Ti nahoře se už přestali zajímat o jeho osud a odešli.

Vnímal všechny ty směšné detaily, které mu teď byly absolutně k ničemu. Najednou o něco zavadil rukou. Zapojil své reflexy a zachytil se kabelu visícího z okna. Sedřel si z ruky pruh kůže, ale udržel se. Kabel se kus povytáhl a Hans zřetelně uslyšel, jak cosi s třeskutým nárazem přibouchlo ke stěně pod oknem. Mrskal nohama, dokud se nepřiblížil k oknu, a tam se pokusil zachytit. Neúspěšně. Zkusil to ještě jednou a nohou se zaklesl na jakési uzoučké římse. Pravděpodobně si přitom vymknul kotník. Jen nespadnout! Vyšplhal po kabelu o patro výš, kde musel nejdřív popadnout dech, než se z posledních sil vyškrábal do okna. Vyčerpaně padl na podlahu plnou roztříštěného skla. Byl v jednom z pokojů, kde se ještě před několika hodinami skrýval John McClane. Rozhlédl se kolem; rámy oken vytlučených výbuchem a změť polámaného nábytku. A také příšerně zohavená těla.

Mrtvý Alex, mrtvý Heinrich. Nezdržoval se pietou a v rychlosti je prohledal. Ohořelá torza těl ho neděsila – viděl takové věci už nesčetněkrát, a když to jinak nešlo, byl ochoten obětovat i své vlastní lidi. Ale ne Karla...

Fascinovaně pohladil matně černé fosfátování Alexovy pistole. Rozhlédl se kolem, než zbraň znovu zajistil a ukryl pod sakem. Schodiště bylo v tomhle patře zborcené, a nejsnazší ústupovou cestou se tak jevila výtahová šachta. Elektřinu si sem ještě několik dní nedovolí pustit, takže nemusel mít strach, že by z něj obnažené dráty elektrických rozvodů udělaly škvarek. Začal slézat po kovové konstrukci. Podařilo se mu celkem bez újmy sešplhat o šest pater níž, kde už mohl použít schody.

     Vylezl v garážích, kde sice stála příhodně jeho dodávka, jenže nabouraná pitomým černošským taxikářem, což rozhodně nebylo v plánu. A navíc ji zrovna ohledával jakýsi policajt. Hans vytáhl z kapsy tlumič a soustředěně jej našrouboval na zbraň. Odjistil ji. Několik přesných výstřelů do levé komory srdeční a muž ani nestačil vykřiknout. Padl na auto a svezl se k zemi. Na skle ovšem zanechal nehezké krvavé skvrny. Hans Gruber vylezl ze svého úkrytu a odtáhl policistovo tělo za auto. Sundal mu uniformu a hbitě se do ní převlékl. Podíval se do chladnoucího obličeje své oběti. Policista byl černoch. Pomazat se šmírem by bylo amatérské... Z přemíry adrenalinu a hysterie se dal málem do smíchu...

    

     Když se trochu sebral, přiměl se přivlastnit si obsah policajtových kapes včetně průkazu a utřít krvavé šmouhy na okénku. Podíval se na pomalu tuhnoucí nohy vyčuhující zpod auta a zhluboka si povzdechl. S botami od Armaniho se mu přece jen loučit nechtělo.

Nakonec nacpal mrtvolu včetně svého zánovního obleku do kufru a zmizel ve tmě, která mu vždycky hrála do karet. Jednoduše geniální. Přestože plán nakonec selhal, musel se sám pro sebe usmát. Nasadil si policistovy tmavé brýle a sebevědomě vyšel ven směrem ke služebním vozům. Ve zmatku kolem zachraňování vystrašených rukojmí si ho nikdo ani nevšiml. Klidně otevřel jedno z aut a nasedl do něj. Hned se cítil bezpečněji. Zařadil rychlost.

O několik okamžiků později se z budovy vypotácel zkrvavený Karl a ve snaze zaměřit hrdinu dne nebezpečně zamával zbraní. Nebyl tam žádný černošský pochůzkář; ten si už pomalu vychládal v dodávce. John McClane padl.

     Nikoho už nebude zajímat, kým byl zastřelen. Hans ztuhl a ruce svírající volant se bezděčně zaťaly v pěst. Vzápětí Karla někdo trefil. Ne dost čistě, ale na momentální zneškodnění to stačilo. Nepodíval se tam. Mohl být ještě živý...
 

KONEC  
 
    

Nahoru

HARRY POTTER, characters, names and related indicia and WARNER BROS., shield logo and related indicia are trademarks of Warner Bros. TM & © 2003.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.R.