POVÍDKY

ZPĚT do Knihovny nebo na Novinky

Nepoužívejte tuto povídku na jiných stránkách bez svolení jejího autora. V případě dotazu mě prosím kontaktujte. Děkuji!
Při neoprávněném použití se dopouštíte krádeže autorského díla, což je proti dobrým mravům a zároveň protizákonné!

 

  
Konečné rozhodnutí
Autor: Silence

Růžová… Růžová? RŮŽOVÁ?!! Víčka poplašeně zamrkala.

        Nic. Hubené prsty rychle setřely poslední pavučinky spánku z nevěřících očí. Žádná změna. Tak tedy poslední zkouška – neoblíbený štípanec do tváře.
„Auuu! Sakra!“ 

Výsledek – ano, určitě je vzhůru a všechno kolem je… opravdu… tak… tak ohavně …RŮŽOVÉ!!!

 

        Postel růžová, koberec růžový, tapety pro změnu růžové s modrými kytičkami a... ano, tamhle je osvěživě zlatý svícen s …růžovými svícemi! Snape se rychle napřímil a zhnuseně odkopl růžovou přikrývku. Jeho bílá kůže probleskla tou růžovou záplavou jako paprsek světla. V další vteřině se už po ní zběsile natahoval.
-Nahý!!

Nikdy nespal nahý! Vždyť ve sklepení pěkně fouká a pak ta strašná ostuda, kdyby se to někdo dověděl! Zamrazilo ho. Co když je to nějaký studentský žertík?! Co když se Potter a jeho kamarádíčkové právě teď někde schovávají a náramně se baví?! Deka se rázem ocitla až u jeho nosu a očka podezíravě prozkoumávala pokoj. Po půl hodině napětí zjistil, že… nic. Nezjistil vůbec nic. Nikde žádné zavrzání, žádný potlačený smích, ani nádech.  

„Paranoiku!“ okřikl se nakvašeně.
Takže uvažuj. Spletl sis dveře. Tohle očividně není tvůj pokoj. Byla tma, to víno a tak vůbec…
„Ale hergot, kam se poděly mé šaty?! A hůlka?!“
Prstíky pravé nohy se hrdinsky dotkly chlupatiny rozvalené pod postelí. Levé je zdráhavě následovaly. Chvilka navyklého tápání. Ha! Pantofle! Jedna. Dvě. A teď rychle obout a hledat ztracené šatstvo. Ne, ta deka nesmí sklouznout! Proč se ta noha nemůže dostat do … do…
-„Áááá!“ zařval odporem. 

        Bylo to měkké. Bylo to růžové! Bylo to ušaté! Byly to bačkůrky s podobou roztomilých králíčků! Zubily se na něho!
Snape je okamžitě odhodil jako páchnoucí mršinu a poodstoupil, aby se od nich dostal co možná nejdál. Ne, tohle skutečně není jeho pokoj! Už jen pomyšlení na to, že by pod jeho postelí mohlo ležet něco takového! BRRR! Do jakého brlohu to sakra vlezl?! Na hradě bylo mnoho dveří. Mnoho dveří, mnoho tajemství. Tohle by však raději neobjevil. Kdopak asi přijde a vyčte mu, že spal v jeho postýlce? Trellawneyová? Kdepak. Málo šátků, šál a mystických krámů a hlavně málo sherry. McGonagallová? Ne, ta ne. Ale proč vlastně ne? Hraje si na přísnou drsňandu, ale večer se vrací do svého malého růžového pokojíčku pro panenky.
„Minervo, Minervo,“ ušklíbl se.  

        Ta představa se mu velice zamlouvala.
Nebo třeba Kratiknot? Ty ohyzdné bačkory byly poněkud menší… Ne, tohle se mu už tak nelíbilo. Vyvolávalo to nejrůznější dohady a asociace, na které je lepší nemyslet.
Teď však nesmí uvažovat nad hloupostmi. Musí se soustředit na hledání svých šatů, hůlky a rychlý návrat do normálního šedivého světa. Skříň se zdála být dobrým začátkem. Otevíral ji podezíravě pomalu s nutkáním uskočit, pokud z ní vypadne nějaká další šerednost. Za chvilku už děkoval své prozřetelnosti, že se obrnil předem. Obsah skříně skrýval pár podivných uzlíčků. Z jednoho se vyklubala červenožlutá kostkovaná košile. Z dalšího trávově zelené kraťasy s oranžovými proužky.
„Merline, zač mě trestáš?!! Tohle na sebe nenavléknu, ani kdybych měl projít celým hradem nahý!“  

No..., ono mu asi nic jiného nezbude. Pokrývku si přitáhl těsněji k tělu a vykročil. Když bude rychlý a bude mít trošku štěstí, mohl by proklouznout chodbami neviděn. Zavrzání dalších dveří mu umožnilo únik z ložnice. Avšak barevnou úlevu nepřineslo.

        Snape vstoupil do malého růžového salónku velice obezřetně. Pohled vlevo – otevřené okno rozjásané slunečným ránem, stolek s čerstvými růžemi a titěrnými dárkovými krabičkami. Pohled vpravo – úděsný květinový gauč obsypaný střapatými modrými polštářky. A přímo před ním - konečně něco, co poznává!
Krb a police s knihami, které mu vzdáleně připomněly jeho milovanou knihovnu. Pravdou je, že mu celkově ta místnost připadala poněkud známá. Barevně zvrácená? Ano. Přecpaná nesmyslnými předměty? Ano. Ale přesto tak znepokojivě povědomá. Na krbové římse sice rozjařeně skotačila přátelská horda keramických štěňátek a  knihy se honosily názvy jako S láskou navždy a Milionářova snoubenka, jenže i tak tu převládalo něco… prostě pocit, že… že stojí ve své totálně zmrzačené, …ale pořád ještě své KNIHOVNĚ! Děsivé podezření ho ihned vehnalo zpátky do ložnice. Tady také! Díky tomu odpuzujícímu sladkému nánosu si toho nevšiml, avšak nyní jasně rozeznával obrysy svého kdysi tak krásného temného nábytku.
„Mortiano, ochraňuj mě! Tohle nemůže být pravda!“ 

        Jenže… jak si to ověřit? Před spaním si přece četl ten starý svazek zapomenutých kleteb. Musí tam ještě být! Ano, určitě ho položil na stolek vedle postele. Vázaný v kůži, řádně ohmataný časem – nádhera. Dal ho přesně sem, kde teď leží …. Příručka pro zamilované páry aneb Jak udělat svou partnerku šťastnou?! Snape se jí štítivě dotkl. Pravá! Žádná halucinace! Na titulní stránce spatřil věnování:

Mému drahému Severuskovi
 jako svatební dar
 věnuje
 s láskou
 jeho milovaná Cranky“

-
-
-
Možná… možná by nebylo … tak úplně špatné … se konečně ...NADECHNOUT!  

        Nádech! Výdech! A tak pořád dokola. Jen zženštilci by se teď chtělo omdlít. Ani zvracení není ten nejlepší nápad. Dýchat. Zklidnit se. Panika se nepřipouští. Musí zapojit svůj ledový úsudek. Najít logické vysvětlení pro tenhle blázinec. Ale ještě předtím….
-„CRANKY! Kdo je, krucinál, nějaká CRANKY?!“

 

        Křik doprovodil nebohou brožurku na cestě za ušatými bačkůrkami a Snapea nastartoval k zlostnému chození napříč místností. Je čas na logické myšlení! Hezky krok za krokem. Cos dělal včera večer? Něco zvláštního? Ani ne. I když… Grangerová se na něj tak nějak podezřele culila… AHÁ! Je to tu zase! Potter a jeho spolek! Třeba mu dali něco do jídla. Takže vidiny?
-Ne. Hmatatelný důkaz.
Noční můra?
Vždyť se přece štípnul!  

Jiné nápady?
Co takhle… – ne!
Nebo třeba… Hloupost!
Možná něco jako… Kdepak. Nemá to smysl.  

        Nejlepší bude dostat se co nejrychleji do svého kabinetu. Tam určitě najde nějaký ten starý hábit a své milované knihy. Pokud existuje rozumné řešení této záhady, přijde na něj snáze tam než v tomhle nepřijatelném růžovém pelechu. Dobře. Teď plán.

        Projde tímhle holčičím královstvím. A pak… U dveří pozor! Rozhlédnout se! Deku důkladně uvázat!
…Drží ten uzel pořádně?
-Fajn.
Nikde nikdo?
Tak do toho! …A při zdi!  

Tamhle je krásný, temný kout! Rychle! Skrč se! Uff, to bylo o fous! Kde se tu sakra vzalo najednou tolik lidí?! Za roh! Přeběhnout chodbu. Počkej! Tak na tři. Raz…, dva… a…

-„SEVERUSKU!!“

Otočil se. Houpavou chůzí se k němu pomalu blížila… hmota. Vypadalo to jako rudý rosol nacpaný do příliš těsné růžové roury. Bylo to široké, blonďaté a přetékalo to na všechny strany. Široký úsměv rozpůlil to, co bylo nejspíše hlavou, na dvě poloviny a rozprostřel arzenál křivých zubů.
„Ty můj malej mazlíčku! Ty jsi mi šel naproti? To je od tebe tak roztomilé! A ani ses neoblíknul? Ty můj blázínku!“ švitořila ta rosolovitá masa vesele.
„To bude nějaký omyl, … dámo,“ pronesl odměřeně, pátrajíc po vhodném způsobu úniku.
„Ty jsi ještě celý rozespalý, viď? Máš ještě zalepená ta svoje miloučká očička, že nepoznáš svou milovanou Cranky. Ty můj manželíčku, však já se už o tebe postarám.“ 

        Tak tohle je tedy ta CRANKY! Náhle se jedna sulcovitá část oddělila a chňapla ho kolem ramen. Ta tíha mu podlomila kolena.
„Tak hezky pojď. Jdeme domů.“
„Promiňte, ale dokážu se o sebe postarat sám! A teď kdybyste byla tak laskavá a pustila mne,“ pokoušel se Snape vykroutit ze sevření. Avšak její paže mu stále visela kolem krku jako nějaké obří chapadlo znemožňující mu jakýkoliv pohyb kromě toho, který určovala její robustní majitelka. Přesto přineslo jeho úpěnlivé snažení i jeden malý a velice nečekaný efekt. Uzel se začal pomalinku uvolňoval. Nejprve jen tak nenápadně. Pak se odvážil trochu víc.  Mnohem víc. A ještě kousek. Až… deka zradila! Svezla se k zemi jako spuštěná opona a zanechala Snapea a jeho nahotu o samotě.
„Jééééé! Podívejte! To je Snape! Chachachichi!“

 

        Nikdo asi neví, proč se v takových chvílích vždycky přiřítí chumel posměvačných a řádně vykulených studentek a jiné chamradi. Ale nyní tam byl a Snapeovy jindy tak okamžité reakce si na několik sekund vzaly překvapenou zírací pauzu. Pak už jen zachraňovaly, co se dalo, avšak nebylo toho mnoho. Nakonec se na jeho zahanbené tělo převalil velký růžový stín a utopil ho ve své měkké náruči.
„Vidíš, ty můj rošťáčku! Teď mi tě všichni okukují! Pojďme rychle domů a já si tě obleču. Vždyť za chvilku k nám přijde na čaj má matka! Ta by se nasmála, vidět tě takhle! Chachacha!“ 

 

        Snape se na protest nezmohl. Přidušen v objetí své takzvané „manželky“ se nechal odvléci až ke dveřím, ze kterých se tak toužil vrátit do normálního bradavického sklepení. To oblečení vskutku neměl podceňovat.
Zrcadlo bylo nemilosrdné. No, alespoň že ty pitomě krátké kalhoty jsou zelené. I když tak nasládle.
-Ne, co si to namlouvá. Vypadá jako… jako….
„Mudla!! Vypadám v tom jako nějaký pitomý mudla!“
„Ale kdepak, lásko. Vypadáš naprosto k sežrání! Pojď ke mně, ať ti to dokážu!“
„To raději ne.“
„Ale no tak.  Něco ti ukážu.“
„Opravdu pochybuji o tom, že bych to chtěl vidět.“
„Ty jsi mi dneska nějaký mrzout, miláčku. Copak? Vstával jsi po té své malé, rozkošné prdýlce, nebo co?“
„To rozhodně ne! A byl bych velmi rád, kdybyste nechala mne a všechny části mé osoby na pokoji.“
„I ty můj velmi nevrlý manželi!“ chichotala se Cranky bezstarostně vůbec si nevšímajíc jeho podrážení. „Kuk!“ 

        Když se mu podařilo zaostřit na předmět, který se tak znenadání octl před jeho zrakem, byl by radši, kdyby se narodil jako slepý mrzáček. Na té fotografii mu to skutečně příliš neslušelo. Snad to bylo tím neuvěřitelně šťastným úsměvem ve tváři. Ale to, co se s ním na ní drželo za ruku! Ano, rosol. Tentokrát vtěsnaný do bílých volánků a závojíčků. Dokonalá fotka z obludária! A co víc – ta dvojice na obrázku se smála, objímala a …LÍBALA!
„No, není to tak nejnádhernější svatební fotka?! Jak nám to tam spolu sluší! A vzpomínáš na svatební noc?! Byl jsi jako tygr! Wrau! Úplný zvíře!“

 

…Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm… Jedna, dva… Klid! Jen zachovat klid. Nenápadně se protáhnout kolem postele k otevřeným… Ale přitom si dávej pozor na její pohyby! Vždyť ona se nebezpečně přivalila až… Ona se po tobě sápe!!

„Pamatuješ, jak jsi mi rozerval šaty?“ šeptala mu rázem roztouženě do ucha a její buclaté ruce odhodlaně šmátraly po skulinkách, kudy se dostat na jeho břicho.
„Leda že bych toužil rozervat vás. A okamžitě mě přestaňte osahávat!“'
„Ale copak copak, ty můj Casanovo? Nemáš náladu? Však já už ti jí spravím!“
Její prsty sjely do nižších oblastí. Přesněji tam, kde… 

-„Áááá! IHNED ZE MĚ SUNDEJTE TY SVOJE PRACKY!!“
Neposlechla. Dokonce zapojila do akce i svoje masité rtíky! Snape se ji pokusil odstrčit, ale narazil jen na nechutně se převalující válce tuku.
„Nelechtej mě!“ vykřikla laškovně, pokračujíc ve svém milostném vzplanutí.
Co teď?! Ona ho snad znásilní!
„Slezte ze mě, ženská! HNED! ROZUMÍTE?! HNED!!
-NE, TAM NEŠAHEJTE! NECHTE TU KOŠILI NA POKOJI! NECHTE MĚ!! NÉÉÉ…“ 

*** 

        Probudil se. Ložnicí prostupovalo zamračené ráno a přes okolní čerň přelétl osamělý sluneční paprsek.  Čerň? Ano, ČERŇ! 
„Konečně! Konečně zase jednou uklidňující, normální barvy!“ oddychl si.
Zároveň se však poplašeně rozhlédl kolem sebe.
-Ne, ani stopa po té strašné ženské. Takže to byl opravdu jen sen. Co sen?! Noční můra! 

        Za pár minut si už s potěšením prohlížel svůj odraz v zrcadle. Ten hábit mu teda fakticky sekne! A jeho hůlka? Pěkně ve střehu! Dokonalý pohled! Ale co je to tamhle? Není to…?
„…Lektvar Prozření!

        Průhledný flakónek se zatřpytil na noční stolku. Byl prázdný. Už si vzpomíná. Takový nepatrný, bezvýznamný experiment!
„Vypij slzu prozření, co po smrti je, uzříš v ní,“ zarecitoval omámeně. Proto tedy… Ano. Lektvar ukazuje zvědavcům jejich budoucnost. Jejich posmrtný život! A jemu ukázal… Co vlastně? Ráj? To těžko!
Takhle by jeho ráj nevypadal, ani kdyby mu někdo ukradl mozek. Tak peklo? Jo, to sedí! PEKLO!! Zachvěl se.  

Kruci! Proč já radši nezůstal tím hodný chlapečkem?!
Protože je to jenom pro bačkory!
Ale možná se dá ještě něco napravit…
…Uvidíme.
 
 
 

***

„Ne, Longbottome, opravdu by ten lektvar neměl létat ve vzduchu! Vy jste ten největší…“
‚Mysli na peklo! Peklo! Už po smrti! Peklo! CRANKY!‘
„Vy jste ten největší… nemotora, kterého znám. Ukliďte to a po hodině za mnou přijďte a já vám znovu vysvětlím, v čem byla chyba.“
Pokusil se i o laskavý pohled a mírné pousmání. Zbyla z toho však pouhá křeč v obličeji. Na tohle zkrátka nemá. Snad pravidelným cvičením by mohl…
        Ksakru, proč na něj všichni tak civí?! Weasley si dokonce ťuká na čelo… K čertu s tím! Nebude tady přece pro smích těmhle břídilům…!

Peklo?! Pch! Čajíček proti tomu, co nyní předvede těmhle nedomrlým krysám! Do smrti ještě daleko… Dost času na přípravu domácího násilí pro jeden rozklepaný rosol! Ale teď:

WEASLEYI, POTTERE!! Strhávám každému deset bodů za pitomé pošklebování a přidávám každému domácí úkol navíc!“
 

KONEC  
 
    

Nahoru

HARRY POTTER, characters, names and related indicia and WARNER BROS., shield logo and related indicia are trademarks of Warner Bros. TM & © 2003.
Harry Potter Publishing Rights © J.K.R.